• Wycieczka do Warszawy 8 - 9 lutego 2024 r.

• 14.03.2024 12:11
            • Wycieczka do Warszawy 8 - 9 lutego 2024 r.

Uczniowie klas IV – VII rozpoczęli nowe półrocze od wycieczki do Warszawy. Zwiedzanie
              z przewodnikiem Starego Miasta oraz wizyta przy Pałacu Prezydenckim dostarczyła ciekawych informacji na temat historii i współczesnych wydarzeń. Jednym
              z ważniejszych punktów programu poznawania Warszawy była obecność przy zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Niska temperatura dawała się we znaki, więc część miasta, a zwłaszcza centrum Warszawy, podziwiano z okien autobusu. Popołudnie rozpoczęto od zwiedzania Muzeum Iluzji, które znajduje się  na Starym Rynku. Uczniowie mogli poznać tajniki fizyki oraz zasady stosowane w malarstwie iluzjonistycznym. Ostatnim punktem programu był wieczorny spacer po mieście i pobyt w Magicznym Ogrodzie, gdzie pośród alejek ogrodu botanicznego można było podziwiać różnorodne iluminacje świetlne roślin i zwierząt.

Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania wirtualnej wystawy Kaplicy Sykstyńskiej
              na błoniach Stadionu Narodowego. Podczas wizyty uczniowie mogli poznać dzieła Michała Anioła, obejrzeć film o jego twórczości i poznać etapy tworzenia prawdziwej kaplicy znajdującej się w Watykanie. Ostatnim punktem programu wycieczki były zajęcia edukacyjne poświęcone gadom, a także zwiedzanie warszawskiego zoo. Kontakt z żywymi okazami żółwia, węża czy agamy dostarczył wiele emocji i niezapomnianych wrażeń,
              a późniejszy spacer po obiekcie, czyli jednym z najciekawszych miejsc całej wizyty
              w Warszawie, okazał się być bardzo pouczający.

• Dzień kropki

• 30.09.2023 15:52
            • W Dzień Kropki uczniowie odwiedzili  Gminną Bibliotekę Publiczną im. Igora Newerlego w Białowieży.

Dzień kropki świętowano również po raz pierwszy w bibliotece szkolnej. W czasie przerw uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich zadaniach plastycznych, np. połącz kropki, stwórz własną kropkę lub pokoloruj plakat z okazji tego święta.

Na lekcjach z języka angielskiego uczniowie oglądali film "The DOT" , a następnie kreatywnie mieszali kolory farb, tworząc arcydzieła.

• Wycieczka do Białegostoku

• 03.11.2022 22:24
            • 25 października uczniowie klas I-IV wraz ze swoimi wychowawczyniami, wyruszyli na szkolną wycieczkę do Białegostoku. W związku z tym,iż bardzo szybko dotarliśmy na miejsce mogliśmy zwiedzić Stadion Miejski, na którym nie tylko odbywają się mecze piłki nożnej , ale również wszelakiego rodzaju imprezy i eventy. Następnie udaliśmy się do Epi-Centrum Nauki, w którym zwiedzaliśmy Wystawę Główną.

Obejmuje ona  kilkanaście obszarów tematycznych. Znaleźliśmy tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Każdy z obszarów wyróżniał się scenografią, która nawiązywała do danej  tematyki. Każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie: mali i duzi, dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele. Na terenie wystawy znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki temu każdy  mógł samodzielnie zdecydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Rozpoczynając podróż wśród stanowisk doświadczalnych, przenieśliśmy się do trochę innego świata – świata nauki przez doświadczanie.
              Po tak dużej dawce nauki odwiedziliśmy Papugarnię, w której mogliśmy zaobserwować życie papug i ich nawyki żywieniowe.
              Zrelaksowaliśmy się w kinie , oglądając pełen zwrotów akcji film animowany DC Liga Super-Pets.
              Zmęczeni, ale zarazem pełni wrażeń wróciliśmy do Białowieży i czekamy na kolejna wycieczkę!

Galeria Białystok -wycieczka klas I - IV

• Plener malarski