• Wojewódzki Konkurs Literacki „Wiersze z szuflady”

• 14.03.2024 12:07
          • Uczniowie klas IV, VI-VIII wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim Wiersze z szuflady”.
          • Uczniowie klas IV, VI-VIII wzięli udział w

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II-VIII szkół podstawowych. Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza na dowolny temat.

Naszą szkołę reprezentowali:

kategoria uczniów klas II-IV
            1. Nina Borowska – „Autoportret z biedronką”
            2. Patrycja Czortek  –  „Czarny kotek”
            3. Samuel Dulko – „Podniebne loty”
            4. Filip Parchotik – „Siema Zbyszek”

kategoria uczniów klas V-VI
            1. Michał Chilecki   „Marzenia”
            2.
             Cezary Ciołek   „Baks”
            3. Małgorzata Glencner
            „Idzie zima”
            4. Olivia Kaczanowska
            „Ideał”
            5. Maciej Podłaszczyk
            „Grzyby”
            6.
              Kiryl Rahalevich „Piechota”
            7. Magdalena Wołkowycka
            „Kotka”

kategoria uczniów klas VII-VIII
            1. Estera Filimoniuk – „Pierwszy śnieg”
            2. Dominik Kamieński – „Męstwo załogi”
            3. Adam Sac – „Żubr”
            4. Aleksandra Wołosik – „Domowe zoo”

Do organizatorów konkursu wpłynęło 321 prac z 67 szkół województwa podlaskiego: 114
            w kategorii uczniów klas II – IV, 122 w kategorii uczniów klas V – VI, 85 w kategorii uczniów klas VII – VIII. Tegorocznych zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew, Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper – poetki, Grażyna Knap – pracownik Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku, Anna Kowalewska –  specjalistka do spraw Public Relations.

Nina Borowska, uczennica klasy IV, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu LiterackiegoWiersze z szuflady”.

Autoportret z biedronką

Jestem Nina
            dziewczynka mała
            dla wielu dorosłych
            ciut niedoskonała.

Mieszkam w Białowieży
            na szczycie wieży
            w czerwonym zamku
            pełnym nietoperzy.

Buduję hotele biedronkom
            podziwiam poranne słonko
            robię jesienne bukiety
            i smutnych ludzi portrety.

Kto zgadnie, dlaczego
            tak mam?
            Już zgadłeś?
            Nie jesteś więc sam.

12 stycznia 2024 r. odbyła się uroczysta gala online podsumowująca konkurs, podczas której Nina odczytała swój wiersz pt. „Autoportret z biedronką”, a nawet zaprezentowała hotel dla biedronek, który przygotowała specjalnie na tę okazję.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć 🏆 i życzymy dalszych sukcesów👏 👏 👏

• Plener malarski

• Nagłówek