• Stowarzyszenie

•                                STOWARZYSZENIE

”AKTYWNE  DZIECI”

STOWARZYSZENIE ”AKTYWNE  DZIECI” powstało w  2019r. z inicjatywy nauczycieli, którzy w pełniejszy sposób chcieli działać na rzecz dziecka-ucznia, poszerzając tym samym działania i ofertę edukacyjną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży.

CEL DZIAŁANIA ORGANIZACJI

1. Podstawowymi celami działalności Stowarzyszenia są:
          1. Działania o charakterze oświatowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym realizowane na rzecz dzieci i młodzieży, a w szczególności:
            1. Promocja kultury tworzonej przez młodych ludzi,
            2. Promocja kultury i sztuki na terenach wiejskich,
            3. Promocja kultury polskiej za granicą,
            4. Realizowanie przedsięwzięć zmierzających do ochrony zabytków i krajobrazu kultury,
            5. Organizowanie letniego i zimowego wypoczynku dzieciom i młodzieży,
            6. Edukacja dzieci, młodzieży.
            7. Włączanie dzieci i młodzież w woluntarystyczne akcje społeczno-kulturalne.
        2. Działania o charakterze dobroczynnym, a w szczególności:
          1. Organizowanie pomocy niematerialnej oraz pomocy materialnej dzieciom i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym,
          2. Organizowanie pomocy humanitarnej dla polskich placówek opiekuńczo-wychowawczych działających za granicą,
        3. Działania w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej, a w szczególności:
          1. Przeciwdziałanie przemocy i używkom w domu, rodzinie i środowisku dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym,
          2. Aktywizacja zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na rynku pracy i przez to podnoszenie poziomu jakości życia dzieci i młodzieży.
        4. Integrowanie społeczności lokalnej.
        5. Poprawa jakości życia na terenach wiejskich.

Współpraca szkoły ze Stowarzyszeniem:

- pomaga w realizacji inicjatyw na rzecz uczniów;

- wzbogaca ofertę wychowawczą i opiekuńczą szkoły;

- umożliwia rozwijanie i doskonalenie uzdolnień i talentów uczniowskich

- wpływa na integrację uczniów

- wpływa na podniesienie jakości pracy placówki.

STOWARZYSZENIE ”AKTYWNE  DZIECI” serdecznie zachęca do włączenia się w nasze działania wszystkich, którym leży na sercu dobro ich dzieci i uatrakcyjnienie działań szkoły.

Można zostać członkiem STOWARZYSZENIE ”AKTYWNE  DZIECI” i współuczestniczyć w naszych działaniach, a także proponować własne pomysły.

DANE REJESTROWE  STOWARZYSZENIA "AKTYWNE  DZIECI"

17-230 Białowieża, ul.Południowa 25

e-mail:mariolabuszko@wp.pl

Nr Konta STOWARZYSZENIA

BANK  PEKAO 36 1240 5279 1111 0010 8966 1720

DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA

ENGLISH  ZUMBA

W  czerwcu 2020 r. projekt  ENGLISH ZUMBA „Angielska Zumba” został złożony do Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, projekt otrzymał  dofinansowanie w kwocie 10.000,00 PLN  na realizację działań przedstawionych w harmonogramie. Nauczyciel realizujący działania uwzględnione w harmonogramie –Kamila Plewa.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości językowej uczniów, rozumienie żywego języka angielskiego, promowanie ekologicznego i zdrowego trybu życia, dzięki lepszemu rozumieniu tekstów piosenek ,które będą przedstawiane i analizowane uczniom podczas zajęć. Zajęcia mają na celu poprawienie kondycji fizycznej uczniów oraz poszerzenie ich umiejętności tanecznych. Priorytetem prowadzącej zajęcia Pani Kamili Plewy jest „rozruszanie ciała” dzieci przy jednoczesnym wzroście świadomości ekspresji własnego ciała.

REALIZACJA PROJEKTU   ENGLISH  ZUMBA   w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Uczniowie biorący udział w cotygodniowych zajęciach mieli możliwość poznania stylistyki muzycznej i tanecznej jaką jest Zumba. Poprawiając systematycznie swoją kondycję fizyczną, uczniowie jednocześnie mieli kontakt z żywym językiem angielskim. Piosenki anglojęzyczne , do których dzieci tańczyły i śpiewały, stały się skutecznym narzędziem w nauce języka angielskiego. Nawet nauczanie zdalne nie przeszkodziło w realizacji działań projektowych. Prowadząca zajęcia Pani Kamila Plewa , spotykała się z uczniami w przestrzeni wirtualnej, motywując uczniów nie tylko do aktywności fizycznej, ale również intelektualnej. Uczniowie wspólnie tłumaczyli teksty piosenek, poznając nowe wyrazy i zwroty. Słuchanie piosenek pozwoliło również na koncentrowaniu się na wymowie i zrozumieniu rytmu, intonacji języka angielskiego.

Uczestnicy projektu „ANGIELSKA ZUMBA” mieli także  możliwość rozmów z innymi instruktorami - Martą Bińkowską w Pabianic koło Łodzi, a także z Moniką Marchewką, która tak samo jak Pani Marta jest instruktorką ZUMBA FITNESS.  Panie opowiadały o swojej pracy, pasjach i życiu. Przekazały również dzieciom bardzo ważne przesłanie. Należy robić to, co się kocha. Ważne jest żeby to nam sprawiało radość i przyjemność. Mówiły też, by spełniać swoje marzenia, bo tylko one są gwarantem spełnienia w życiu zawodowym i osobistym.

W projekcie gościnnie uczestniczyły również uczennice ze Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie.

W zajęciach Angielskiej Zumby brały udział również chętne przedszkolaki, dla których taniec w rytm piosenek z Super Simple Songs był okazją do ćwiczenia koordynacji, równowagi oraz pamięci.