• ERASMUS + AKREDYTACJA

•

19 marca 2021r.  Zespołowi Szkolno- Przedszkolemu w Białowieży została przyznana Akredytacja Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna,  złożona w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020. Jest to  Akredytacja indywidualna. Złożony wniosek uzyskał łącznie 79 pkt. na 100 możliwych.

Uzyskanie Akredytacji Erasmusa w danym sektorze oznacza uproszczony dostęp do finansowania działań w ramach akcji 1. w tym sektorze przez okres obowiązywania Akredytacji. Warunkiem uzyskania dofinansowania przez akredytowane organizacje będzie składanie  wniosków o dofinansowanie w terminach naboru ogłaszanych przez Komisję Europejską. Każdorazowo wysokość dofinansowania będzie ustalana przez Narodową Agencję na podstawie informacji zawartych we wniosku oraz innych kryteriów ustalonych przez Komisję Europejską. Najbliższy termin na składanie wniosków o dofinansowanie zostanie wkrótce ogłoszony przez Komisję Europejską.

ZASADY I WARUNKI AKREDYTACJI

Akredytacja Erasmusa jest przyznawana na okres od dnia podpisania Potwierdzenia przyjęcia warunków Akredytacji
            do 31 grudnia 2027 r.

Standardy jakości Erasmusa

Organizacje, którym przyznano Akredytację muszą przestrzegać wspólnego zestawu standardów jakości Erasmusa, które są załącznikiem do Zaproszenia do składania wniosków o Akredytację oraz są zawarte we wniosku i będzie zawarty w Potwierdzeniu przyjęcia warunków Akredytacji.

Raporty i aktualizacje

Organizacje akredytowane będą składały okresowe raporty postępów dotyczące sposobu zapewnienia zgodności ze standardami jakości Erasmusa, postępów w realizacji celów Planu Erasmusa oraz aktualizacje. Szczegóły zostaną przedstawione w dokumencie Potwierdzenie przyjęcia warunków Akredytacji.