- Ponadnarodowa mobilność uczniów - PO WER 2019
- REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
- Wyniki rekrutacji do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
- PO WER - HISZPANIA
- Wizyta w Rumunii - Erasmus+
- Wspomnienia uczniów w prezentacjach.
- Erasmus+
- Erasmus+
- Projekt Erasmus+ „We- the children of Mother Earth”
- REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „We – the children of Mother Earth”
- „W 80 godzin dookoła roku szkolnego z książką”
- „80 hours round the school year with a book”
- REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU „TECHNOLOGIA TIK W NAUCZANIU OD NAJMŁODSZYCH LAT” RAELIZOWANEGO PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BIAŁOWIEŻY W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER)
- „Mobilność kadry edukacji szkolnej”
- „Dobra edukacja w Białowieży”
- „Dobra Edukacja w Białowieży”
- „Aktywna tablica”
PO WER - HISZPANIA
-
Wizyta w Granadzie
-
Realizacja projektu “Otaczająca nas przyroda jako środek rozbudzania świadomości ekologicznej”
01.02.2020r. wróciła z Granady w Hiszpanii pierwsza grupa 10 naszych uczniów. Uczniowie klas VI i VII spędzili tydzień w hiszpańskiej szkole realizując przedsiewzięcie “Otaczająca nas przyroda jako środek rozbudzania świadomości ekologicznej” w ramach projektu “Ponadnarodowa mobilność uczniów” programu PO WER. Druga, 10-osobowa grupa ma zaplanowany wyjazd na przełomie maja i czerwca. Celem projektu jest zachęcanie uczniów do nauki języków obcych oraz podnoszenie kompetencji językowych (język angielski i hiszpański),nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, rozwój uczniów jak i nauczycieli poprzez pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin nauki w zakresie dbania o środowisko,poznanie podstawowych terminów /słów związanych z otaczającą nas przyrodą i ekologią w językach angielskim i hiszpańskim.
Szkoła przyjmującą była Ave Maria Casa Madre w Granadzie. Pobyt w tej szkole to nie tylko zapoznanie z pracą i organizacją szkoły, ale przede wszystkim wspólna nauka, poznawanie naszych hiszpańskich kolegów. Wraz z nimi mogliśmy wspólnie realizować przyjęte cele, a trzeba przyznać, że do ich realizacji, zwłaszcza celów dotyczących rozbudzania świadomości ekologicznej, szkoła ta ma doskonałe warunki. Bardzo wiele zajęć przeprowadzanych jest na wolnym powietrzu: obserwacja ptaków, rozpoznawanie roślin i zwierząt, zajęcia w szkolnym ogódku. Spędziliśmy wspólnie z hiszpańskimi kolegami kilka lekcji rozwiązując problemy dotyczące ochrony przyrody poparte naszymi pracami plastycznymi czy też prezentacją stosowanych w szkole, jak i w całej Granadzie metod selektywnej zbiórki odpadów. Razem byliśmy także w “Parque de las Ciencias” - parku nauki i techniki. Językiem komunikacyjnym był język angielski, ale też niejednokrotnie w rozmowach wplataliśmy pojedyńcze hiszpańskie słowa, czasami nawet całe zwroty. Lekcje języka hiszpańskiego prowadzone w trakcie projektu przydały sie bardzo. Co dziwne w Polsce z trudem przychodzi nam powiedzieć: dzień dobry, dziekuję a tam powszechne było używanie słów hola, gracias czy por favor.
Oczywiście pobyt w Granadzie to nie tylko nauka. W planie były wycieczki zapoznające nas z kulturą i historią tego pieknego regionu Hiszpanii – Andaluzji. Wizyta w jaskiniach Nerji czy na plaży Frigiliany pozostawiły niezapomniane wrażenia. Perłą Granady jest Alhambra -warowny zespół pałacowy, zabytek arabskiego budownictwa w Europie. W Hiszpanii znane jest przysłowie Quien no ha vista Granada, no ha visto nada – Kto nie widział Granady, ten nie widział niczego. Pobyt w Granadzie bardzo ładnie podsumowała jedna z uczestniczek tego projektu: “
… Hiszpania jest cudnym krajem, w którym z pewnością każdy z nas się zakochał. Myślę, że ta podróż, jak i cały projekt, przyniosła nam wiele korzyści. Nauczyliśmy się wielu hiszpańskich zwrotów, ale przede wszystkim podszkoliliśmy nasz angielski i poznaliśmy miejscową kulturę.
-