• PO WER

•

Rekrutacja uczniów do udziału w przedsięwzięciu prowadzona będzie od 12 do 21 czerwca  2022r.

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA

w przedsięwzięciu

„OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ”

realizowanego w ramach projektu

„Ponadnarodowa mobilność uczniów”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Zasady rekrutacji uczestników projektu

1. Rekrutacja prowadzona będzie od 12 do 21 czerwca  2022r.

2.  Dyrektor szkoły powołuje Komisję Rekrutacyjną, która przeprowadzi rekrutację zgodnie
            z zasadami Regulaminu Rekrutacji.

3. Uczestnikiem projektu może być uczeń, który:

- w  roku szkolnym 2022/2023 jest uczniem klasy VI,VII lub VIII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białowieży

- z własnej inicjatywy wyraża chęć aktywnego uczestnictwa w projekcie i zajęciach projektowych,

- ma dobre, bardzo dobre lub wzorowe zachowanie

-nie brał udziału we wcześniejszych przedsięwzięciach  w ramach programu PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

4.. Proces rekrutacji obejmuje złożenie następujących dokumentów:

•  KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA (załącznik nr I regulaminu rekrutacji i uczestnictwa)  ,

• ANKIETA dla uczniów biorących udział w rekrutacji do projektu (załącznik nr II regulaminu rekrutacji i uczestnictwa),

Powyższe dokumenty powinny być złożone do dnia 21 czerwca 2022r. do gabinetu pana Dyrektora Krzysztofa Petruka

5.  W procesie rekrutacji będzie stosowana polityka równości płci oraz zasady równych szans.

6.Komisja Rekrutacyjna do dnia 24 czerwca 2022r. dokona rekrutacji i przygotuje listy uczniów zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej. Ogłoszenie wyników w dniu 24.06.2022r.

Procedura odwoławcza

1. Rodzice/opiekunowie prawni ucznia, który ubiegał się o zakwalifikowanie do udziału
            w przedsięwzięciu i nie został zakwalifikowany mają prawo złożeniu pisemnego odwołania
            do Dyrektora szkoły w terminie 3 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników rekrutacji.
            W odwołaniu musi być wskazanie powodu odwołania.

2. Dyrektor szkoły w terminie 3 dni rozpatruje zasadność złożonego odwołania i poleca Komisji Rekrutacyjnej ponowne rozpatrzenie wniosków uczniów, jeżeli uzna zasadność odwołania.

Zasady uczestnictwa w mobilności ponadnarodowej (wyjeździe zagranicznym) i działaniach realizowanych
            w ramach przedsięwzięcia.

1. Uczeń został wybrany do realizacji działań projektowych w tym do odbycia mobilności ponadnarodowej na podstawie złożonej karty zgłoszenia ucznia oraz  ankiety.

1. Zakwalifikowany do odbycia mobilności uczeń zobowiązany jest do uczestnictwa we wszystkich działaniach realizowanych w organizacji przyjmującej, wypełnienia wszelkiej dokumentacji dotyczącej potwierdzenia uczestnictwa w prowadzonych aktywnościach oraz działaniach określonych zasadami uczestnictwa w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.
            2. Do obowiązków ucznia należeć będzie:

A.   udział w obowiązkowym etapie przygotowania do mobilności, który rozpocznie się we wrześniu 2022r.
            i obejmuje :

- przygotowanie językowe, lekcje języka portugalskiego raz w tygodniu ,odbywające się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży,

- przygotowanie kulturowe

- przygotowanie merytoryczne

-przygotowanie pedagogiczne

- przygotowanie organizacyjne przed mobilnością

B. udział i realizacja działań określonych w harmonogramie mobilności ponadnarodowej odbywającej się w szkole portugalskiej Escola Secundaria De Emidio Navarro , Viseu, Portugalia

C. udział w obowiązkowym procesie ewaluacji (badaniu), polegającym na sprawdzeniu poziomu kompetencji kluczowych przed i po mobilności.

4. Całkowity koszt udziału ucznia w mobilności w tym: podróż, zakwaterowanie, wyżywienie  i ubezpieczenie finansowane jest z przyznanego szkole grantu.

W razie nieusprawiedliwionego opuszczenia 3 kolejnych spotkań lub stwierdzenia przez nauczycieli biorących udział
            w projekcie, że uczestnik nie wywiązuje się z wcześniej powierzonych mu zadań projektowych, lub nie wywiązuje się
            z nich terminowo, uczestnik ten może zostać wykreślony z grupy projektowej. Na jego miejsce zostaje wówczas powołany kolejny uczeń z listy rezerwowej.

Zasady rezygnacji z udziału w projekcie.

1. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału w projekcie w przypadku gdy:

• rezygnacja została złożona na piśmie do Dyrektora ZSP w Białowieży w terminie 7 dni po zakończeniu procesu rekrutacyjnego bez podania przyczyny , rezygnacja musi być podpisana przez rodziców/prawnych opiekunów,
            • rezygnacja następuje w przypadku ważnych powodów osobistych lub zdrowotnych
              w terminie do 7 dni od zaistnienia przyczyny powodującej konieczność rezygnacji. Rezygnacja musi być złożona na piśmie, przez rodzica/prawnego opiekuna.
            • W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w zadaniach projektowych lub skreślenia z listy, Uczestnik zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu otrzymanych materiałów.

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem uchwalenia.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu rekrutacji i uczestnictwa
            w projekcie w każdym czasie jego realizacji.

3. Każda zmiana niniejszego Regulaminu wymaga formy pisemnej.

4. Kwestie nieuregulowane w niniejszym Regulaminie są rozstrzygane przez Jednostkę realizującą Projekt w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne przepisy prawa krajowego i obowiązujące zasady realizacji projektów POWER.

Zalacznik_I_regulaminu_rekrutacji_i_uczestnictwa_(1).docx

Zalacznik_II_Regulaminu_rekrutacji_i_uczestnictwa(1).docx