• KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Piątki 9.45 – 10.45

• Wycieczka do Białegostoku

• 03.11.2022 22:24
        • 25 października uczniowie klas I-IV wraz ze swoimi wychowawczyniami, wyruszyli na szkolną wycieczkę do Białegostoku. W związku z tym,iż bardzo szybko dotarliśmy na miejsce mogliśmy zwiedzić Stadion Miejski, na którym nie tylko odbywają się mecze piłki nożnej , ale również wszelakiego rodzaju imprezy i eventy. Następnie udaliśmy się do Epi-Centrum Nauki, w którym zwiedzaliśmy Wystawę Główną.

Obejmuje ona  kilkanaście obszarów tematycznych. Znaleźliśmy tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Każdy z obszarów wyróżniał się scenografią, która nawiązywała do danej  tematyki. Każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie: mali i duzi, dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele. Na terenie wystawy znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki temu każdy  mógł samodzielnie zdecydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Rozpoczynając podróż wśród stanowisk doświadczalnych, przenieśliśmy się do trochę innego świata – świata nauki przez doświadczanie.
          Po tak dużej dawce nauki odwiedziliśmy Papugarnię, w której mogliśmy zaobserwować życie papug i ich nawyki żywieniowe.
          Zrelaksowaliśmy się w kinie , oglądając pełen zwrotów akcji film animowany DC Liga Super-Pets.
          Zmęczeni, ale zarazem pełni wrażeń wróciliśmy do Białowieży i czekamy na kolejna wycieczkę!

Galeria Białystok -wycieczka klas I - IV