• KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Środy 8.50 – 12.35

Czwartki 9.45 – 11.50

Piątki 9.45 – 10.45

• Wycieczka do Łodzi i Rogowa 26-28 września 2022 r.

• 14.10.2022 12:05
        • Uczniowie klas IV – VIII pod opieką pań: Joanny Jaganow, Barbary Leoniuk i Iwony Lickiewicz wyjechali do centrum Polski, aby  poznawać historię Łodzi i najciekawsze miejsca w niej znajdujące się.

•     Zwiedziliśmy tereny wokół Księżego Młyna, na których znajdował się  kompleks budynków związanych z fabryką włókienniczą rodziny Scheiblerów. Następnie udaliśmy się do łódzkiego ZOO. Czas spędzony w orientarium dla wielu uczniów był niezapomniany. Spotkania oko w oko z dużymi roślinożercami, czy  spacery przeszklonym tunelem jak po dnie oceanu to wrażenia często nie do opisania. Pobyt wśród ciekawych i często rzadkich gatunków organizmów zachęciło wszystkich do powrotu w to miejsce w  przyszłości.

Kolejny dzień to atrakcje związane ze zwiedzaniem Centrum Nauki i Techniki czyli EC1. Pięciopiętrowy budynek z tarasem widokowym to miejsce dla odkrywców, odkrywców, którzy interesują się przede wszystkim naukami ścisłymi. Wiedza o kosmosie, laboratoria chemiczne lub urządzenia inżynieryjne były atrakcją dla zwiedzających. Nasza grupa na pewno będzie chciała tu kiedyś wrócić, aby zobaczyć m.in. planetarium czy ulicę żywiołów.
              Popołudnie to czas spędzony w Manufakturze Łódzkiej. Kompleks budynków pięknie odrestaurowanychto pamiątki fabryki włókienniczej rodziny Poznańskich. Czas spędzony w tym miejscu to zwiedzanie muzeum fabryki oraz oglądnie filmu w kinie.
              Będąc w Łodzi, każdy musi zobaczyć najsłynniejszą ulicę, czyli ulicę Piotrkowską. Nasza grupa mogła nią spacerować w godzinach popołudniowych i wieczornych. Na najdłuższym deptaku w Polsce  kupiliśmy pamiątki związane z Łodzią i zjedliśmy pyszne pączki!! Wyjeżdżając z Łodzi każdy miał w pamięci inne obrazy i z pewnością pragnienie powrotu raz jeszcze do miejsc, które zobaczył.

Trzeci dzień wycieczki to wizyta w arboretum w Rogowie. Słynne miejsce praktyk studentów SGGW
          w Warszawie stało się ostatnim punktem postoju naszej wycieczki. Spacer cieniu ciekawych gatunków drzew oraz niewielka wspinaczka po alpinarium dostarczyło każdemu uczestnikowi wielu wrażeń. Poznanie wyjątkowych gatunków pod względem właściwości, wyglądu czy zagrożenia wyginięciem wyzwoliło w nie jednej osobie ogromny podziw i szacunek do przyrody.

Zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni z wycieczki wróciliśmy bezpiecznie do domu.  Już pierwszego dnia po powrocie zgodnie stwierdziliśmy, że to za krótki wyjazd, stąd pomysł na kolejną wycieczkę pod koniec roku szkolnegoJ