• KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

• 07.12.2021 09:51
        • 🍂🍁Jesień w bibliotece szkolnej 🍂
        • Wrzesień – Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

W każdej klasie były czytane fragmenty książek zachęcające uczniów do sięgania do lektury, aby poznać dalszy ciąg wydarzeń proponowanego tytułu lub oczywiście każdego innego smiley

Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto bibliotek było uczczone na różne sposoby. Oprócz gazetki oraz wystawy książek, dużym zainteresowaniem ciszyła się akcja czytelnicza – „Wylosuj i przeczytaj nieznaną książkę”.  Uczniowie klasy V wzięli udział w sesjach fotograficznych pt: „Przyłapani na czytaniu”. Na przerwach czytane były baśnie i legendy, które nawiązywały do tegorocznego hasła. Konkursy plastyczne i literackie dopełniały świętowanie w bibliotece szkolnej.

Listopad

W ramach Dnia Postaci z Bajek uczniowie klasy IV uczestniczyli w sesji fotograficznej promującej to święto. Część osób przebrała się za różne postaci z filmów lub bajek. Wszyscy natomiast fotografowali się z książkami powstałymi na podstawie animowanych filmów Walta Disneya. W ten sposób uczciliśmy urodziny tej znanej osoby. Druga część miesiąca upłynęła pod znakiem kiermaszu książek, a 25 listopada był obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece odbyła się wystawa książek, w których głównymi bohaterami były misie, a na przerwach czytane były przygody Misia Paddigtona.