• KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Środy 8.50 – 12.35

Czwartki 9.45 – 11.50

Piątki 9.45 – 10.45

• Wydarzenia wrześniowe w bibliotece szkolnej

• 14.10.2022 12:34
        • Narodowe Czytanie w murach szkoły…
          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania….

•        Biblioteka szkolna swoje działanie rozpoczęła od akcji Narodowego Czytania, by w ten sposób zaakcentowany został udział naszej szkoły w ogólnopolskim przedsięwzięciu. Dzięki pomocy chętnych nauczycieli i uczniów z Samorządu Szkolnego czytane zostały wybrane utwory  Adama Mickiewicza „Ballady
          i romanse”. Elementem uzupełniającym obchody Narodowego Czytania była też gazetka wykonana przy wejściu do biblioteki szkolnej.

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji, która obchodzona jest w rocznicę urodzin znanej polskiej autorki Janiny Porazińskiej. Utwory zaproponowane do tegorocznego czytania były zaczerpnięte
          z wycieczki do Łodzi. Z racji widzianych wtym mieście dwóch pomników znanych polskich pisarzy – Juliusza Tuwima i  Władysława Reymonta czytane były właśnie wybrane wiersze poety oraz fragmenty noblowskiej powieści „Chłopów”. Głośne czytanie odbywało się również w klasach. Uczniowie klasy III wysłuchali opowiadania o przygodzie pszczółki w języku angielskim. Wygodne pufy, które są także w bibliotece, pozwalają na większą swobodę i przyjemność z słuchania i czytania.